Sveučilište u Rijeci sudjelovalo na prvim Europskim sveučilišnim igrama u zimskim sportovima

26.12.2023.

Više od 200 sudionika, među kojima su bili studenti sportaši Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Splitu, Sveučilišta u Rijeci i Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru, prvi su puta bili dio zimskog izdanja EUSA natjecanja i to od 18. do 21. prosinca u Val di Zoldu.

Dva sporta bila su ponuđena na inauguralnom izdanju događaja – alpsko skijanje u slalom i veleslalom disciplini te snowboarding i odbojka na snijegu, kao demonstrativni sport u opuštenijoj atmosferi.

Natjecanje je organizirano od strane Talijanskog sveučilišnog sportskog centra (CUSI) te Centra za sveučilišni sport u Veneciji.

Četvero hrvatskih predstavnika skijali su slalom. Sveučilište u Rijeci izvrsno su predstavili Ida Štimac, koja je završila kao osma i William Vukelić na13. mjestu.

Prvo ime veleslaloma među hrvatskim predstavnicima još jednom je bila Ida Štimac s konačnom devetom pozicijom, dok je William Vukelić završio je kao 15.

Čestitke našim studentima natjecateljima na odličnim nastupima i predstavljanju našeg sveučilišta kao i kolegama s ostalih sveučilišta koji su pokazali pravi borbeni duh i međusobnu podršku.

“Natjecanje je bilo odlično, organizacija je bila dobra, a postave staze su, iskreno, bile na višoj razini od očekivanog, pogotovo slalom koji je bio dosta zahtjevan, ali uspjeli smo se snaći. S rezultatom sam jako zadovoljan, pogotovo obzirom da na skije nisam stao zadnje dvije godine, što je velika razlika da bi se pucalo na neki izvrstan rezultat. Osim natjecateljskog dijela, imali smo i zabavnog sadržaja, primjerice karaoke, ali naravno nije nedostajalo ni druženja s ostalim studentima – posebno smo se sprijateljili s našim odbojkašima! Ako bude prilike, svakako bih ponovio!” William Vukelić
“Bilo mi je odlično! Lijepo je na kratko vratiti u nešto što je bila moja svakodnevica gotovo 15 godina. Staze za trke su bile dosta zahtjevne i to me malo iznenadilo, ali uspjeli smo se snaći iako je prošlo dosta vremena od kad smo ozbiljni trenirali.
Dobro skijanje, dobro društvo i dobro zabava. Sve u svemu odlično iskustvo i svakako bih ponovila!” Ida Štimac