Sveučilište u Rijeci je postao pridružena članica EUSA-e

09.11.2023.

Europsko sveučilišno sportsko udruženje (EUSA) prihvatilo je Sveučilište u Rijeci  sveučilišta za pridruženog člana.

Do danas je Izvršni odbor EUSA-e dodijelio status pridruženog člana EUSA-i za 82 sveučilišta iz 17 zemalja.

S obzirom na status pridružene članice Sveučilište u Rijeci sada ima pogodnosti postati član EUSA Universities Cluba, sudjelovati na EUSA događanjima iz nižu kotizaciju, prioritet u odabiru organizatora EUSA sportskih i obrazovnih događanja.

Ciljevi EUSA-e su održavati i razvijati redovitu komunikaciju između nacionalnih saveza; koordinirati natjecanja, konferencije, masovne sportske događaje i druge aktivnosti na sveučilišnoj i nacionalnoj razini; zastupati sveučilišni sport općenito, a posebno saveze članice u odnosu na europske organizacije; poticati i podržavati promicanje etike, fair playa, jednakosti spolova i dobrog upravljanja u sportu, kao i obrazovanje studenata kroz sport, poticati i podržavati mjere zaštite zdravlja sportaša, djelovati protiv dopinga u sportu i svake druge vrste manipulacije, širiti diljem Europe ideale sveučilišnog sporta u bliskoj suradnji s Međunarodnom sveučilišnom sportskom federacijom (FISU) i drugim europskim organizacijama.