Otvorene prijave za orijentacijsku utrku UNIRI SE GIBA u Kastvu

01.03.2024.

Treće izdanje projekta UNIRI SE GIBA u Kastvu održat će se u subotu, 16. ožujka 2024. godine.

Prijavite se već danas: https://forms.office.com/e/eKmrtuVpKk?origin=lprLink

Prva asocijacija na UNIRI je riječko sveučilište te njegove studente i djelatnike, međutim UNIRI SE GIBA je projekt koji poziva sve građane na rekreaciju i bavljenje sportom. Nakon prošlogodišnje pause, vraća se opet orijentacijska utrka, u koju se besplatno mogu uključiti svi student i djelatnici UNIRI kao i građani.

I ove godine UNIRI SE GIBA prvo u Kastavskoj šumi koju će svi sudionici upoznati uz pomoć karte (i po želji kompasa). Stazu od desetak kilometara svatko će moći proći putevima koje sam odabere, a cilj je u što kraćem vremenu pronaći sve zadane kontrolne točke.

Prije same utrke svi sudionici će imati priliku čuti zanimljivo i interaktivno predavanje o prehrani trkača; što jesti prije, za vrijeme i nakon utrke.

Cijeli događaj započinje u 9 sati na Fortici u Kastvu gdje će se podizati startni brojevi i startni paketi.

Ovo je jednostavna orijentacijska utrka što znači da kompas nije neophodan, ali može olakšati kretanje. Svima se savjetuje odjenuti se sukladno terenu i vremenskim uvjetima te se preporučuje nošenje vlastite tekućine u bočicama kako bi smanjili korištenje plastike. Sve sudionike očekuje bogati startni paket te okrjepa na kraju utrke te je osigurana medicinska pomoć.

S ciljem podizanja svijesti o važnosti ekologije i očuvanja prirode bacanje bilo kakvog smeća (boca, vrećica, gelova) prije, za vrijeme, ili nakon utrke će donijeti diskvalifikaciju.

Projekt „UNIRI SE GIBA“ nastao je u suradnji grada Kastva i Sveučilišta u Rijeci s ciljem povećanja broja rekreativnih aktivnosti koje se nude kako studentima i djelatnicima Sveučilišta tako i građanima. Projekt će se sastojati od više sportskih događaja tijekom godine, a svaki sadrži i edukativni dio.