Održana svečana dodjela najuspješnijim sportašicama i sportašima

09.11.2023.

Održana je tradicionalna svečanost povodom dodjele nagrada najuspješnijim sportašicama i sportašima Sveučilišta u Rijeci te voditeljima Unisport lige kao i najuspješnijim sastavnicama.

Sveučilište u Rijeci u protekloj godini provelo je veliki broj sportskih programa. Studenti i studentice sudjelovali su u programima vođenih treninga na tjednoj razini, organzirane su vikend šetenje/planinarenja okolicom Rijeke, održan je projekt Uniri se giba na Rječini koji osim sportskog ima i edukativni karakter, zatim druga Studentska Fiumanka koja je imala izuzetan odaziv studenata i djelatnika Sveučilišta u Rijeci te prvi Uniri trail.

Ukupan broj sudionika u svim navedenim programima uključujući i Unisport ligu prelazi brojku od 2000.

Riječki akademski sportski savez organizator je Unisport lige koja svake akademske godine okuplja studente – sportaše visokoškolskih ustanova u Rijeci u raznim natjecanjima. Unisport liga održavala se tijekom cijele akademske godine, nakon kojeg su  slijedile završnice sveučilišnih prvenstava Republike Hrvatske. Naši studenti ove godine sudjelovali su i bili uspješni kako na europskoj tako i svjetskoj studentskoj sportskoj sceni.

U ime Sveučilišta u Rijeci i Riječkog akademskog sportskog saveza zahvalnice i odličja dodjeljivatli su rektorica Sveučilitaša u Rijeci, prof.dr.sc. Snježana Prijić-Samaržija, prorektorica za studije, studente i osiguranje kvalitete prof. dr. sc. Marta Žuvić i predsjednik Riječkog akademskog sportskog saveza, Viktor Moretti.

Nagrađeni