Odbojkašice i odbojkaši Sveučilišta u Rijeci izborili plasman na Unisport finals-e!

22.01.2024.

Studenti i studentice Sveučilišta u Rijeci sudjelovali su 17. i 18. siječnja u Osijeku na državnoj poluzavršnici u odbojci UniSport HR. Nakon prvog dana, naši studenti su se plasirali u državnu završnicu, dok su studentice imale još jedan dan borbe za plasman među prve dvije ekipe na tablici poluzavršnice.

STUDENTI

Studenti su natjecanje otvorili utakmicom protiv Tehničkog veleučilišta u Zagrebu. Prvi zadatak nije bio težak i naši su studenti uspješno savladali TVZ rezultatom 2:1. Bez pauze, natjecanje se nastavilo protiv odlične momčadi Sveučilišta u Osijeku. Rezultat 1:2 značio je kako moramo pričekati rezultat utakmice između Osječana i Zagrepčana, Na sreću, završila je u korist studenata UniOS-a, a drugim mjestom na tablici, naši su odbojkaši osigurali plasman na državnu završnicu.

STUDENTICE

Studentice su turnir otvorile susretom s odbojkašicama Međimurskog veleučilišta. Prve protivnice uspješno su svladane rezultatom 2:0, čime su naše studentice samouvjereno nastavile na sljedeću zakazanu utakmicu. Taj su susret naše odbojkašice odradile jednakim rezultatom protiv Veleučilišta u Vukovaru, i time završile prvi dan sa stopostotnim učinkom. Drugi su dan krenule jednako snažno i sada već poznatim rezultatom 2:0 pobjedile studentice Veleučilišta Bernays. U posljednju utakmicu poluzavršnice, studentice su već ušle s kartom za Finalse, a pitanje je bilo isključivo položaja na tablici. Ovu su utakmicu naše studentice izgubile protiv UniOS i drugim mjestom na tablici osigurale još jedan odbojkaški lipanj!

Čestitke našim odbojkašima i odbojkašicama, a jednako dobru igru i sreću želimo i ostalim sportašima našeg sveučilišta koji tek moraju zaigrati na nacionalnim terenima!