Donesen Pravilnik o studiranju studenata kategoriziranih sportaša i studenata sportaša na Sveučilištu u Rijeci

09.11.2023.

Pružanje podrške u studiranju studentima kategoriziranim sportašima i studentima sportašima predstavlja poseban segment razvoja sporta na Sveučilištu. U tu svrhu donesen je Pravilnik o studiranju studenata kategoriziranih sportaša i studenata sportaša kojim se osiguravaju normativni okviri za osiguranje posebnih uvjeta njihova studiranja i omogućava razvoj dualnih karijera na riječkom sveučilištu.

Pravilnikom se studentima sportašima omogućavaju jednaki uvjeti usklađivanja akademskih i sportskih obaveza tijekom studiranja.

Cilj Sveučilišta je i pokretanje novih studijskih programa koji bi bili posebno privlačni za studente sportaše koji bi se, nakon određenog perioda aktivnog bavljenja sportom, trebali povući sa sportskih natjecanja i uključiti u neke druge profesionalne aktivnosti, koje su im po svojoj prirodi najbliže i najuže povezane s onime čime su se bavili u početku svog radnog vijeka.

U svrhu nagrađivanja i promocije uspješnih rezultata studenata sportaša na Sveučilištu u Rijeci nastavit će se provedba natječaja za Rektorovu nagradu za sport.