Budite i vi dio Homo si teć “rijeke trkača”

29.03.2024.

Pozivamo svih na sudjelovanje na ovogodišnjem tradicionalnom festivalu sporta i rekreacije “Homo si teć / Rijeka Run”.

Kao i svake godine, utrka ima i humanitarnu notu te se nadamo da ćete se odazvati u što većem broju.

Studenti koje se prijave za only-race kotizacije uz predočenje x-ice, pri preuzimanju trkačkog paketa, ostvaruju pravo na standardni trkački paket. Prilikom ispunjavanja svog profila na www.rijeka.run i prijavljivanja utrka, pod ime svog kluba potrebno je upisati UNIRI.

Dragi “Homo si teć” prijatelji,
Grad Rijeka, Riječki sportski savez, Novi list i Atletski klub Ri maraton ove godine organiziraju jubilarno izdanje Festivala sporta i rekreacije Homo si teć / Rijeka RunKao i svake godine, pored natjecateljskih utrka i najmasovnije fešte trčanja u Hrvatskoj, Homo si teć festival nastavlja
s humanitarnom tradicijom prikupljanja donacija čime se pomaže rad raznih Udruga koje se brinu o našim sugrađanima kojima pomoć najviše treba.
Ove godine je organizacijski odbor odlučio da prodajom festivalskih majica skupljamo sredstva za Moje mjesto pod suncem, program socijalnog uključivanja i osnaživanja djece u riziku od siromaštva koji vodi udruga CeKaDe.
Udruga kontinuirano radi sa preko 60 riječke djece u riziku od siromaštva i marginalizacije u dobi od 6-18 godina, kao i njihovim roditeljima. Djeci pružaju trajnu razvojnu podršku u stjecanju znanja i vještina te im se omogućava sudjelovanje u aktivnosti koje bi im inače bile nedostupne. Organiziraju se različite aktivnosti i događanja prema interesima, mogućnostima i željama djece, što su prilike za druženja u kojima razvijamo odnos povjerenja, razumijevanja i uvažavanja.
Humanitarna prodaja majica počinje je u utorak 02. travnja u kućici koja je postavljena na Trgu 128. brigade HV-a sve do zadnjeg dana festivala, 28.04. Kupnjom majice po cijeni od 7 eura građani automatski doniraju 2 eura za Moje mjesto pod suncem.
Ovim putem vas molimo da se, kao i svake godine, uključite u akciju prikupljanja donacija, te da za svoje učenike i profesore kupite veći broj majica i time pomognete ovoj akciji, a ujedno i pomognete što većem odazivu na finalni dan festivala “Homo si teć” u nedjelju 28. travnja.
U slučaju da se odlučite za kupovinu, molimo vas da se javite našoj koordinatorici za prodaju:
Ana Fajfer +385914037467 ili e-mail: ana@rijeka.run